2020: Maalipallo (miehet)

Perjantai 17.1.

  • 10.00 Miehet Lohko A: Suomi Sininen–Iso-Britannia 9–5 (4–2)
    • Suomi Sinisen maalit: Jarno Mattila 7, Petri Posio 2
    • Iso-Britannian maalit: Joseph Roper 3, Matt Loftus 1, Daniel Roper 1
  • 11.00 Miehet Lohko B: USA Sininen–Romania 10–0 (9–0)
    • USA Sinisen maalit: Abel Del Toro 4, John Kusku 2, Matt Simpson 2, Joe Hamilton 1, Daryl Walker 1
  • 12.00 Miehet Lohko A: Espanja–USA Valkoinen 1–11 (1–6)
    • Espanjan maali: Felix Vargas 1
    • USA Valkoisen maalit: Calahan Young 4, Cody Carmicle 3, Josh Welborn 2, Tyler Merren 2
  • 13.00 Miehet Lohko B: Suomi Valkoinen–Turkki 4–6 (3–3)
    • Suomi Valkoisen maalit: Erkki Miinala 3, Oma maali 1
    • Turkin maalit: Ekrem Gundogdu 4, Tuncay Karakaya 2
  • 14.00 Miehet Lohko A: Belgia–Suomi Sininen 3–9 (3–3)
    • Belgian maalit: Bruno Vanhove 1, Tom Vanhove 1, Glenn Van Thournout 1
    • Suomi Sinisen maalit: Jarno Mattila 5, Petri Posio 3, Eetu Eronen 1
  • 15.00 Miehet Lohko B: Romania–Liettua 7–16 (2–6)
    • Romanian maalit: Krisztian Kovacs 2, Viorel Micu 2, Bogdan Cristea 1, Cosmin Calota 1, Nicolae Burulea 1
    • Liettuan maalit: Nerijus Montvydas 4, Mantas Panovas 4, Justas Pazarauskas 4, Arturas Jonikaitis 2, Normantas Prusinskas 2
  • 16.00 Miehet Lohko A: Iso-Britannia–Espanja 12–12 (4–8)
    • Iso-Britannian maalit: Daniel Roper 10, David Scott 2
    • Espanjan maalit: Felix Vargas 5, Cristian Santamaria 3, Nicolas Verdejo 2, Pedro Carlos Martin 1, Juan Carlos Garrido 1
  • 17.00 Miehet Lohko B: Turkki–USA Sininen 8–3 (2–2)
    • Turkin maalit: Tuncay Karakaya 3, Ekrem Gundogdu 2, Oguzhan Yilmaz 1
    • USA Sinisen maalit: John Kusku 2, Abel Del Toro 1
  • 18.00 Miehet Lohko A: USA Valkoinen–Belgia 9–1 (5–0)
    • USA Valkoisen maalit: Josh Welborn 3, Cody Carmicle 3, Tyler Merren 2, Calahan Young 1
    • Belgian maali: Wassime Amnir 1
  • 19.00 Miehet Lohko B: Liettua–Suomi Valkoinen 6–2 (4–2)
    • Liettuan maalit: Mantas Panovas 3, Nerijus Montvydas 2, Justas Pazarauskas 1
    • Suomi Valkoisen maalit: Erkki Miinala 2

Lauantai 18.1.

  • 10.00 Miehet Lohko B: Turkki–Romania 13–3 (13–3)
    • Turkin maalit: Abdullah Aydogdu 7, Oguzhan Yilmaz 6
    • Romanian maalit: Bogdan Cristea 3
  • 11.00 Miehet Lohko A: Espanja–Suomi Sininen 7–15 (3–8)
    • Espanjan maalit: Felix Vargas 3, Cristian Santamaria 3, Juan Carlos Garrido 1
    • Suomi Sinisen maalit: Jarno Mattila 6, Petri Posio 5, Eetu Eronen 4
  • 12.00 Miehet Lohko B: Suomi Valkoinen–USA Sininen 6–8 (1–5)
    • Suomi Valkoisen maalit: Erkki Miinala 4, Markus Tihumäki 1, Ville Montonen 1
    • USA Sinisen maalit: Abel Del Toro 4, Daryl Walker 2, Joe Hamilton 2
  • 13.00 Miehet Lohko A: USA Valkoinen–Iso-Britannia 8–4 (3–2)
    • USA Valkoisen maalit: Cody Carmicle 5, Tyler Merren 2, Calahan Young 1
    • Iso-Britannian maalit: David Scott 2, Daniel Roper 2
  • 14.00 Miehet Lohko B: Liettua–Turkki 2–7 (0–5)
    • Liettuan maalit: Mantas Panovas 1, Justas Pazarauskas 1
    • Turkin maalit: Tuncay Karakaya 4, Ekrem Gundogdu 3
  • 15.00 Miehet Lohko A: Belgia–Espanja 5–8 (5–5) 
    • Belgium's goals: Arne Vanhove 2, Tom Vanhove 2, Bruno Vanhove 1
      Spain's goals: Felix Vargas 2, Nicolas Verdejo 2, Pedro Carlos Martin 2, Alvaro Rubio 1, Cristian Santamaria 1
  • 16.00 Miehet Lohko B: Romania–Suomi Valkoinen 5–11 (1–5)
    • Romanian maalit: Krisztian Kovacs 3, Viorel Micu 1, Nicolae Burulea 1
    • Suomi Valkoisen maalit: Ville Montonen 5, Joni Ylönen 2, Erkki Miinala 2, Markus Tihumäki 1
  • 17.00 Miehet Lohko A: Suomi Sininen–USA Valkoinen 8–6 (1–4)
    • Suomi Valkoisen maalit: Jarno Mattila 5, Petri Posio 3
    • USA Valkoisen maalit: Calahan Young 2, Cody Carmicle 2, Josh Welborn 1, Tyler Merren 1
  • 18.00 Miehet Lohko B: USA Sininen–Liettua 4–10 (3–3)
    • USA Sinisen maalit: Abel Del Toro 3, Daryl Walker 1
    • Liettuan maalit: Justas Pazarauskas 8, Nerijus Montvydas 2
  • 19.00 Miehet Lohko A: Iso-Britannia–Belgia 6–3 (2–1)
    • Iso-Britannian maalit: Daniel Roper 7, Matt Loftus 2
    • Belgian maalit: Wassime Amnir 1, Tom Vanhove 1, Rob Eijssen 1

Lohko A:n tilanne

  1. Suomi Sininen 4 4 0 0 41–21 12
  2. USA Valkoinen 4 3 0 1 34–14 9
  3. Iso-Britannia 4 0 1 2 27–32 4
  4. Espanja 4 1 1 2 28–44 4
  5. Belgia 4 0 0 4 12–32 0

Lohko B:n tilanne

  1. Turkki 4 4 0 0 34–12 12
  2. Liettua 4 3 0 1 34–20 9
  3. USA Sininen 4 2 0 2 25–24 6
  4. Suomi Valkoinen 4 1 0 3 23–25 3
  5. Romania 4 0 0 4 15–50 0

Sunnuntai 19.1.

  • 09.00 Miehet sijat 9–10: Belgia–Romania 4–5 (2–4)
    • Belgian maalit: Tom Vanhove 3, Glenn Van Thournout 1
    • Romanian maalit: Nicolae Burulea 2, Viorel Micu 2, Krisztian Kovacs 1
  • 10.00 Miehet sijat 7–8: Espanja–Suomi Valkoinen 5–6 ja. (4–3)
    • Espanjan maalit: Felix Vargas 3, Nicolas Verdejo 2
    • Suomi Valkoisen maalit: Erkki Miinala 4, Ville Montonen 2
  • 11.00 Miehet sijat 5–6: Iso-Britannia–USA Sininen 7–8 ja. (1–1)
    • Iso-Britannian maalit: Daniel Roper 6, Matt Loftus 1
    • USA Sinisen maalit: Abel Del Toro 5, Daryl Walker 3
  • 12.00 Miehet Pronssiottelu: USA Valkoinen–Liettua 5–9 (3–2)
    • USA Valkoisen maalit: Calahan Young 2, Josh Welborn 2, Tyler Merren 1
    • Liettuan maalit: Nerijus Montvydas 5, Justas Pazarauskas 3, Mantas Panovas 1
  • 13.00 Miehet Loppuottelu: Suomi Sininen–Turkki 7–3 (3–2)
    • Suomi Sinisen maalit: Jarno Mattila 6, Petri Posio 1
    • Turkin maalit: Tuncay Karakaya 2, Ekrem Gundogdu 1, Huseyin Alkan 1