2019: Maalipallo (miehet)

Huom! Maalipallo-ottelut ovat seurattavissa suorina lähetyksinä Goalball Finland -Youtube-kanavalta

PERJANTAI 18.1.

  • 10.00 Suomi Sininen–Suomi Valkoinen 3–6 (1–3)
    • Suomi Sininen: Eetu Eronen 2, Ville Montonen 1
    • Suomi Valkoinen: Erkki Miinala 4, Markus Tihumäki 1, Jarno Mattila 1
  • 12.00 Liettua–Etelä-Korea 10–12 (5–5)
    • Liettua: Justas Pazarauskas 7, Arturas Jonikaitis 1, Mantas Brazauskis 1, Marius Zibolis 1
    • Etelä-Korea: In Tae Jeong 6, Chul Hwan Kim 4, Hak Su Im 2
  • 14.00 Tšekki–Suomi Sininen 5-6 (2-2)
    • Tšekki: Tomaš Jirout 3, Jan Bošek 2
    • Suomi Sininen: Ville Montonen 3, Ehsan Zoveidavi 1, Eetu Eronen 1, Miika Honkanen 1
  • 16.00 Suomi Valkoinen–Liettua 6–10 (4–2)
    • Suomi Valkoinen: Erkki Miinala 6
    • Liettua: Justas Pazarauskas 8, Arturas Jonikaitis 1, Marius Zibolis 1
  • 18.00 Etelä-Korea–Tšekki 11–7 (3–3)
    • Etelä-Korea: Chul Hwan Kim 5, Chan Woo Kim 2, In Tae Jeong 2, Hak Su Im 2
    • Tšekki: Tomaš Jirout 4, Václa Svoboda 1, Josef Sarkány 1, Lukáš Valer 1

LAUANTAI 19.1.

  • 10.00 Liettua–Suomi Sininen 11–1 (2–1)
    • Liettua: Justas Pazarauskas 9, Normantas Prusinskas 1, Marius Zibolis 1
    • Suomi Sininen: Ville Montonen 1
  • 12.00 Etelä-Korea–Suomi Valkoinen 5–13 (1–6)
    • Etelä-Korea: Chul Hwan Kim 2, Hak Su Im 2, In Tae Jeong 1
    • Suomi Valkoinen: Erkki Miinala 6, Jarno Mattila 5, Markus Tihumäki 2
  • 14.00 Tšekki–Liettua 1–7 (1–3)
    • Tšekki: Tomaš Jirout 1
    • Liettua: Justas Pazarauskas 6, Normantas Prusinskas 1
  • 16.00 Suomi Sininen–Etelä-Korea 4–9 (2–5)
    • Suomi Sininen: Eetu Eronen 3, Ehsan Zoveidavi 1
    • Etelä-Korea: Chul Hwan Kim 5, In Tae Jeong 2, Hak Su Im 2
  • 18.00 Suomi Valkoinen–Tšekki 6–5 (1–3)
    • Suomi Valkoinen: Erkki Miinala 4, Jarno Mattila 1, Joni Ylönen 1
    • Tšekki: Lukáš Valer 3, Václa Svoboda 1, Josef Sarkány 1
  • 20.00 Suomi Sininen (Alkusajran 4.)–Tšekki (Alkusarjan 5.) 4-8 (3-7)
    • Suomi Sininen: Eetu Eronen 3, Ville Montonen 1
    • Tšekki: Jan Bošek 3, Lukáš Valer 3, Václa Svoboda 2

SUNNUNTAI 20.1.

  • 10.00 Pronssiottelu: Etelä-Korea–Tšekki 3–2 (1–1)
    • Etelä-Korea:Chul Hwan Kim 2, In Tae Jeong 1
    • Tšekki: Jan Bošek 2
  • 12.00 Loppuottelu: Liettua–Suomi Valkoinen 12–7 (3–3)
    • Liettua: Justas Pazarauskas 7, Marius Zibolis 3, Normantas Prusinskas 2
    • Suomi Valkoinen: Erkki Miinala 4, Jarno Mattila 3

Sarjatilanne

  1. Liettua 4 3 0 1 40–20 9
  2. Suomi Valkoinen 4 3 0 1 31–23 9
  3. Etelä-Korea 4 3 0 1 37–34 9
  4. Suomi Sininen 4 1 0 3 13–31 3
  5. Tšekki 4 0 0 4 18–30 0