Palaa lajin sivulle

Osallistujat

Kehitysvammaiset

Luokka T/F20

Miehet

KV T20 60 m

  • 39 Tuomo Ringman Seinäjoen Seudun Urheilijat

KV T20 200 m

  • 25 Kai Koljonen Haukiputaan Veikot

KV T20 400 m

  • 14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
  • 31 Jyri Lehtonen Helsingin Kisa-Veikot

KV T20 800 m

  • 2 Ville Pere Nokian Urheilijat
  • 14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
  • 25 Kai Koljonen Haukiputaan Veikot

KV T20 1500 m

  • 2 Ville Pere Nokian Urheilijat
  • 25 Kai Koljonen Haukiputaan Veikot

KV T20 3000 m kävely

  • 14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
  • 39 Tuomo Ringman Seinäjoen Seudun Urheilijat

KV T20 Pituus

  • 39 Tuomo Ringman Seinäjoen Seudun Urheilijat

KV T20 Korkeus

  • 14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
  • 25 Kai Koljonen Haukiputaan Veikot

KV F20 Kuula (7,26kg)

  • 14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
  • 25 Kai Koljonen Haukiputaan Veikot
  • 29 Jani Tissari Hankasalmen Hanka

KV F20 Keihäs (800gr)

  • 14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
  • 29 Jani Tissari Hankasalmen Hanka

M19

KV T20 60 m

  • 40 Aku Hyvärinen Kuusankosken Kisa

KV T20 200 m

  • 40 Aku Hyvärinen Kuusankosken Kisa

KV T20 Pituus

  • 40 Aku Hyvärinen Kuusankosken Kisa

Naiset

KV T20 60 m

  • 38 Noora Koponen Seinäjoen Seudun Urheilijat

KV T20 200 m

  • 38 Noora Koponen Seinäjoen Seudun Urheilijat

KV T20 400 m

  • 38 Noora Koponen Seinäjoen Seudun Urheilijat

KV T20 3000 m kävely

  • 38 Noora Koponen Seinäjoen Seudun Urheilijat

KV T20 Pituus

  • 38 Noora Koponen Seinäjoen Seudun Urheilijat

N19

KV T20 60 m

  • 18 Nea Tilli Riihimäen Kisko

KV T20 400 m

  • 18 Nea Tilli Riihimäen Kisko

KV T20 Pituus

  • 18 Nea Tilli Riihimäen Kisko

KV F20 Kuula (4,00kg)

  • 18 Nea Tilli Riihimäen Kisko

 

Down-luokka (T/F21)

Miehet

Down T21 60 m

  • 26 Juho Oksman Karhulan Katajaiset
  • 32 Jani Töyrylä Iitin Pyrintö
  • 37 Eliel Nikkola Vehmaisten Urheilijat
  • 42 Joonas Elo Kuusankosken Kisa

Down T21 200 m

  • 26 Juho Oksman Karhulan Katajaiset

Down T21 Pituus

  • 26 Juho Oksman Karhulan Katajaiset
  • 32 Jani Töyrylä Iitin Pyrintö
  • 37 Eliel Nikkola Vehmaisten Urheilijat

Down F21 Kuula (4,00kg)

  • 26 Juho Oksman Karhulan Katajaiset
  • 32 Jani Töyrylä Iitin Pyrintö
  • 37 Eliel Nikkola Vehmaisten Urheilijat
  • 42 Joonas Elo Kuusankosken Kisa

Down F21 Keihäs (600gr)

  • 32 Jani Töyrylä Iitin Pyrintö
  • 42 Joonas Elo Kuusankosken Kisa

M19

Down T21 60 m

  • 1 Veeti Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat
  • 17 Oliver Patama Turun Seudun Kenttäurheilijat
  • 35 Elmeri Siirilä Vetelin Urheilijat
  • 41 Samuel Jalo Lauttakylän Luja

Down T21 200 m

  • 41 Samuel Jalo Lauttakylän Luja

Down T21 Pituus

  • 1 Veeti Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat
  • 41 Samuel Jalo Lauttakylän Luja

Down T21 Korkeus

  • 1 Veeti Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat

Down F21 Kuula (4,00kg)

  • 1 Veeti Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat
  • 17 Oliver Patama Turun Seudun Kenttäurheilijat
  • 35 Elmeri Siirilä Vetelin Urheilijat

Down F21 Keihäs (600gr)

  • 1 Veeti Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat
  • 35 Elmeri Siirilä Vetelin Urheilijat

N19

Down T21 60 m

  • 11 Roosa Kukkumäki Kankaanpään Seudun Leisku

Down F21 Kuula (3,00kg)

  • 11 Roosa Kukkumäki Kankaanpään Seudun Leisku

 

Liikuntavammaiset

Miehet

LV T34 60 m kelaus

  • 59 Henry Manni Länsi-Uudenmaan Urheilijat

LV T37 60 m

  • 61 Eetu Kuisma Turun Seudun Kenttäurheilijat

LV T54 60 m kelaus

  • 22 Niko Ristiranta Kuusankosken Kisa
  • 58 Tuomo Himanka Kalajoen Junkkarit

LV T37 200 m

  • 61 Eetu Kuisma Turun Seudun Kenttäurheilijat

LV T53 200 m kelaus

  • 57 Henry Sundholm Turun Urheiluliitto

LV T37 800 m

  • 13 Toni Järvinen Helsingin Kisa-Veikot

LV T53 400 m kelaus

  • 57 Henry Sundholm Turun Urheiluliitto

LV F37 Pituus

  • 61 Eetu Kuisma Turun Seudun Kenttäurheillijat

LV F33 Kuula tuoli (3,00kg)

  • 24 Janne Silvo Turun Urheiluliitto

LV F34 Kuula tuoli (4,00kg)

  • 13 Toni Järvinen Helsingin Kisa-Veikot

LV F54 Kuula tuoli (4,00kg)

  • 7 Petri Hirvasniemi Kempeleen Pyrintö

LV F33-34 Keihäs tuoli (600gr)

  • 24 Janne Silvo Turun Urheiluliitto
  • 13 Toni Järvinen Helsingin Kisa-Veikot

LV F54 Keihäs tuoli (600gr)

  • 7 Petri Hirvasniemi Kempeleen Pyrintö

LV F57 Keihäs tuoli (600gr)

  • 66 Santeri Karvo Espoon Tapiot

M19

LV T54 60 m kelaus

  • 30 Jesse Anttila Hämeenlinnan Tarmo

LV T54 200 m kelaus

  • 30 Jesse Anttila Hämeenlinnan Tarmo

LV T54 400 m kelaus

  • 30 Jesse Anttila Hämeenlinnan Tarmo

M50

LV T44 Pituus

  • 60 Pentti Takala Helsingin Invalidien Yhdistys

LV T44 Korkeus

  • 60 Pentti Takala Helsingin Invalidien Yhdistys

LV F42 Kuula (5,00kg)

  • 65 Timo Lumiainen Porin Pyrintö

LV F44 Kuula (5,00kg)

  • 60 Pentti Takala Helsingin Invalidien Yhdistys

LV F42 Keihäs (600gr)

  • 65 Timo Lumiainen Porin Pyrintö

LV F44 Keihäs (600gr)

  • 60 Pentti Takala Helsingin Invalidien Yhdistys

LV Avoin 1500 m

  • 6 Pekka Mäkinen Riihimäen Kiista-Veikot

Naiset

LV T54 60 m kelaus

  • 36 Amanda Kotaja Vampulan Urheilijat

LV T38 400 m

  • 62 Hanna Kasurinen Helsingin Kisa-Veikot

LV T38 Pituus

  • 62 Hanna Kasurinen Helsingin Kisa-Veikot

LV F38 Kuula (3,00kg)

  • 62 Hanna Kasurinen Helsingin Kisa-Veikot
  • 63 Lilli Vehmas Kärkölän Kisa-Veikot

LV F55 Kuula tuoli (3,00kg)

  • 55 Jasmine Repo Jyväskylän Kenttäurheilijat

LV F51 Keilanheitto tuoli (397gr)

  • 12 Sari Karjalainen Lapin Lukko

LV F55 Keihäs tuoli (600gr)

  • 55 Jasmine Repo Jyväskylän Kenttäurheilijat

LV Avoin Keihäs tuoli (600gr)

  • 56 Iina Koskela Haukiputaan Veikot

N19

LV T38 60 m

  • 3 Vilma Berg Helsingin Kisa-Veikot

LV T38 200 m

  • 3 Vilma Berg Helsingin Kisa-Veikot

LV T38 Pituus

  • 3 Vilma Berg Helsingin Kisa-Veikot

 

Elinsiirron saaneet

Miehet

ES 20–39 60 m

  • 51 Timo Halmesmäki Otalammen Metsäpojat

ES 20–39 200 m

  • 51 Timo Halmesmäki Otalammen Metsäpojat

ES 20–39 Pituus

  • 8 Risto Aholainen Espoon Tapiot
  • 16 Mika Rajamäki Lahden Ahkera

ES 20–39 Korkeus

  • 8 Risto Aholainen Espoon Tapiot
  • 16 Mika Rajamäki Lahden Ahkera

ES 20–39 Keihäs (800gr)

  • 8 Risto Aholainen Espoon Tapiot

ES 40–49 60 m

  • 15 Mika Kirjavainen Espoon Tapiot
  • 50 Paavo Koskenkorva Downtown 65

ES 40–49 200 m

  • 15 Mika Kirjavainen Espoon Tapiot

ES 40–49 400 m

  • 50 Paavo Koskenkorva Downtown 65

ES 40–49 Korkeus

  • 54 Kimmo Mustonen Espoon Tapiot

ES 40–49 Kuula (5,00kg)

  • 15 Mika Kirjavainen Espoon Tapiot
  • 50 Paavo Koskenkorva Downtown 65

ES 40–49 Keihäs (800gr)

  • 50 Paavo Koskenkorva Downtown 65

ES 50–59 60 m

  • 27 Jarmo Leväinen Kenttäurheilijat -58
  • 47 Arto Kairajärvi

ES 50–59 3000 m kävely

  • 10 Reino Luokkanen Espoon Tapiot

ES 50–59 Pituus

  • 47 Arto Kairajärvi

ES 50–59 Korkeus

  • 49 Arto Aho UUMU

ES 50–59 Kuula (4,00kg)

  • 9 Teijo Hietanen Syke
  • 10 Reino Luokkanen Espoon Tapiot
  • 27 Jarmo Leväinen Kenttäurheilijat -58
  • 28 Juha-Matti Koskinen UUMU
  • 47 Arto Kairajärvi
  • 48 Heikki Heinänen UUMU
  • 49 Arto Aho UUMU

ES 50–59 Keihäs (600gr)

  • 27 Jarmo Leväinen Kenttäurheilijat -58
  • 47 Arto Kairajärvi
  • 49 Arto Aho UUMU

ES 60+ 3000 m kävely

  • 34 Esko Sohlo Espoon Tapiot

Naiset

ES 20–39 60 m

  • 20 Lotta Pukkila Espoon Tapiot
  • 67 Pinja Ekström Runners Club

ES 20–39 200 m

  • 20 Lotta Pukkila Espoon Tapiot
  • 67 Pinja Ekström Runners Club

ES 20–39 Pituus

  • 20 Lotta Pukkila Espoon Tapiot

ES 20–39 Kuula (4,00kg)

  • 20 Lotta Pukkila Espoon Tapiot
  • 64 Tuisku-Tuulia Leinonen Tampereen Pyrintö

ES 40–49 60 m

  • 21 Mila Gustavsson-Lilius Espoon Tapiot
  • 53 Johanna Kankaanpää PirMu

ES 40–49 200 m

  • 53 Johanna Kankaanpää PirMu

ES 40–49 Kuula (4,00kg)

  • 53 Johanna Kankaanpää PirMu

ES 50–59 60 m

  • 52 Tuija Helander Syke

 

Näkövammaiset

Miehet

NV T11-12 400 m

  • 43 Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset
  • 23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat

NV T11 800 m

  • 43 Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset

NV T11 3000 m kävely

  • 43 Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset

NV T12 60 m

  • 23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat

NV T12 200 m

  • 23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat

NV T12 1500 m

  • 23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat

NV F12 Kuula (7,26kg)

  • 23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat

NV F12 Keihäs (800gr)

  • 23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat

NV Avoin Kuula (7,26kg)

  • 46 Ville Ylinen Helsingin Kisa-Veikot

M19

NV Avoin 200 m

  • 5 Pyry Lahtinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

NV Avoin 800 m

  • 5 Pyry Lahtinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Naiset

NV T11-13 60 m

  • 44 Juuli Väisänen Helsingin Kisa-Veikot
  • 33 Iida Lounela Ilmajoen Kisailijat

NV T11 200 m

  • 44 Juuli Väisänen Helsingin Kisa-Veikot

NV T13 400 m

  • 33 Iida Lounela Ilmajoen Kisailijat

NV T13 Pituus

  • 33 Iida Lounela Ilmajoen Kisailijat

NV F12 Kuula (4,00kg)

  • 19 Katja Heikkinen Päijät-Hämeen Näkövammaiset

NV F11-12 Keihäs (600gr)

  • 44 Juuli Väisänen Helsingin Kisa-Veikot
  • 45 Heidi Sailola Salon Vilpas