Palaa lajin sivulle

Aikataulu

Parayleisurheilun SM-hallikilpailut klo 12.00–16.00 Pajulahti-hallissa sunnuntaina 19.1.

NV = Näkövammaiset, LV = Liikuntavammaiset, KV = Kehitysvammaiset, ES = Elinsiirron saaneet, Down = Down-urheilijat

Huom! M, N, M19, N19, M50 sekä kaikki ES-sarjat sama aloitusaika, ellei erikseen mainittu. Suluissa lajiin ilmoittautuneiden urheilijoiden määrä.

  • 11.45 Pituus  NV miehet ja naiset (2)
  • 11.45 Kuula LV tuoli (2)
  • 12.00 Avaus
  • 12.05 60 m kelaus miehet (1)
  • 12.05 Korkeus KV, LV, ES, Down (7)
  • 12.15 60m KV, LV miehet (5)
  • 12.15 Kuula Down miehet ja naiset (5)
  • 12.20 60m ES miehet (5)
  • 12.25 60 m Down miehet (3)
  • 12.30 60 m Down M19 (4)
  • 12.30 Keihäs LV tuoli miehet ja naiset (4)
  • 12.40 60 m ES, LV, KV, Down naiset (6)
  • 12.50 60 m NV miehet ja naiset (3)
  • 13.00 1500m KV, LV, NV (4)
  • 13.00 Pituus KV, LV, ES, NV T13, Down naiset (6)
  • 13.00 Kuula NV, KV, LV pysty miehet (8)
  • 13.15 200m KV miehet (3)
  • 13.20 200 m KV M19, LV miehet (3)
  • 13.20 Keihäs ES miehet (8)
  • 13.25 200m ES miehet (3)
  • 13.30 200 m Down M19 (2)
  • 13.35 200m KV, LV, ES naiset (4)
  • 13.40 200m NV naiset (1)
  • 13.40 Pituus KV, ES, LV, Down miehet (13)
  • 13.45 200 m NV miehet (1)
  • 13.45 Kuula KV, ES, LV, NV, Down naiset (7)
  • 13.50 200 m kelaus miehet (1)
  • 14.00 3000 m kävely KV, NV, ES (7)
  • 14.10 Keihäs KV, NV, ES, Down naiset (5)
  • 14.30 Kuula ES miehet (11)
  • 14.40 400m KV, LV, ES miehet (4)
  • 14.45 400 m KV, LV naiset (2)
  • 14.50 Keihäs KV, NV, LV, Down miehet (8)
  • 14.50 400 m NV miehet (2)
  • 14.55 400 m kelaus miehet (1)
  • 15.00 800 m KV, NV, LV miehet ja naiset (7)

Osanottovarmistukset tunti ennen lajin alkua. Kenttälajien suoritusjärjestystä voi lajien sattuessa päällekkäin lajijohtajien kanssa sopien tarvittaessa muuttaa.

Palkintojenjakoja kilpailun aikana sopivin välein sekä kilpailujen lopussa.