Palaa lajin sivulle

Aikataulu

Parayleisurheilun SM-hallikilpailut klo 12.00–15.00 Pajulahti-hallissa sunnuntaina 20.1.

Huom! M, N, M19, N19, M50 sama aloitusaika, ellei erikseen mainittu.

  • 11.45 Pituus NV
  • 11.45 Kuula LV tuoli
  • 12.00 Avaus
  • 12.05 Korkeus KV, LV, ES, Down
  • 12.10 60m kelaus miehet ja naiset alkuerä
  • 12.20 60m KV, LV miehet
  • 12.20 Kuula Down miehet ja naiset
  • 12.25 60m ES miehet
  • 12.30 60 m Down miehet
  • 12.30 Keihäs ja keilanheitto LV tuoli
  • 12.40 60 m LV, KV, Down naiset
  • 12.45 60 m ES naiset
  • 12.50 60 m NV miehet
  • 12.55 60 m NV naiset
  • 13.00 Pituus KV, LV, ES naiset
  • 13.00 Kuula NV, KV, LV pysty miehet
  • 13.10 1500m KV, LV, NV
  • 13.20 200m KV, LV miehet
  • 13.20 Keihäs ES miehet, NV naiset
  • 13.25 200m ES, Down miehet
  • 13.30 200m KV, LV, naiset
  • 13.35 200m ES naiset
  • 13.40 200m NV naiset
  • 13.40 Pituus KV, ES, LV, Down miehet
  • 13.45 200 m NV miehet
  • 14.10 Kuula KV, ES, LV, NV naiset
  • 13.50 200 m kelaus miehet
  • 14.00 3000 m kävely KV, NV, ES
  • 14.20 Keihäs KV, NV, LV, Down miehet
  • 14.20 Kuula ES miehet
  • 14.30 60m kelaus miehet ja naiset finaali
  • 14.40 400m KV, LV, ES miehet
  • 14.45 400 m KV, LV naiset
  • 14.50 400 m NV miehet
  • 14.55 400 m NV naiset
  • 15.00 400 m kelaus miehet
  • 15.05 800 m KV, NV, LV miehet

Kenttälajien suoritusjärjestystä voi lajien sattuessa päällekkäin lajijohtajien kanssa sopien tarvittaessa muuttaa. Palkintojenjakoja kilpailun aikana sopivin välein sekä kilpailujen lopussa. Osanottovarmistukset tunti ennen lajin alkua.