Palaa lajin sivulle

Aikataulu

Naisten ja miesten maalipalloturnaukset ovat katsottavissa suorana Youtuben kautta:

Naiset

  • Lohko X: Turkki, Suomi, Japani Valkoinen, USA Punainen
  • Lohko Y: Venäjä, Israel, USA Sininen, Japani Punainen

Miehet

  • Lohko A: Belgia, USA Valkoinen, Espanja, Iso-Britannia, Suomi Sininen
  • Lohko B: Liettua, Turkki, Suomi Valkoinen, Romania, USA Sininen

Perjantai 17.1.

Liikuntahalli (naisten turnaus)

  • 09.00 Naiset Lohko X: Turkki–Suomi
  • 10.00 Naiset Lohko X: USA Punainen–Japani Valkoinen
  • 11.00 Naiset Lohko Y: Venäjä–Israel
  • 12.00 Naiset Lohko Y: USA Sininen–Japani Punainen
  • 13.00 Naiset Lohko X: Suomi–USA Punainen
  • 14.00 Naiset Lohko X: Japani Valkoinen–Turkki
  • 15.00 Naiset Lohko Y: Israel–USA Sininen
  • 16.00 Naiset Lohko Y: Japani Punainen–Venäjä
  • 17.00 Naiset Lohko X: Japani Valkoinen–Suomi
  • 18.00 Naiset Lohko X: Turkki–USA Punainen
  • 19.00 Naiset Lohko Y: Japani Punainen–Israel
  • 20.00 Naiset Lohko Y: Venäjä–USA Sininen

Päätalon palloilusali (miesten turnaus)

  • 10.00 Miehet Lohko A: Suomi Sininen–Iso-Britannia
  • 11.00 Miehet Lohko B: USA Sininen–Romania
  • 12.00 Miehet Lohko A: Espanja–USA Valkoinen
  • 13.00 Miehet Lohko B: Suomi Valkoinen–Turkki
  • 14.00 Miehet Lohko A: Belgia–Suomi Sininen
  • 15.00 Miehet Lohko B: Romania–Liettua
  • 16.00 Miehet Lohko A: Iso-Britannia–Espanja
  • 17.00 Miehet Lohko B: Turkki–USA Sininen
  • 18.00 Miehet Lohko A: USA Valkoinen–Belgia
  • 19.00 Miehet Lohko B: Liettua–Suomi Valkoinen

Lauantai 18.1.

Liikuntahalli (naisten turnaus)

  • 10.00 Naiset Puolivälierä 1: Japani Valkoinen–USA Sininen
  • 11.00 Naiset Puolivälierä 2: Venäjä–USA Punainen
  • 12.00 Naiset Puolivälierä 3: Israel–Suomi
  • 13.00 Naiset Puolivälierä 4: Turkki–Japani Punainen
  • 16.00 Naiset sijat 5–8: USA Sininen–USA Punainen
  • 17.00 Naiset sijat 5–8: Suomi–Japani Punainen
  • 18.00 Naiset Välierä: Japani Valkoinen–Venäjä
  • 19.00 Naiset Välierä: Israel–Turkki

Päätalon palloilusali (miesten turnaus)

  • 10.00 Miehet Lohko B: Turkki–Romania
  • 11.00 Miehet Lohko A: Espanja–Suomi Sininen
  • 12.00 Miehet Lohko B: Suomi Valkoinen–USA Sininen
  • 13.00 Miehet Lohko A: USA Valkoinen–Iso-Britannia
  • 14.00 Miehet Lohko B: Liettua–Turkki
  • 15.00 Miehet Lohko A: Belgia–Espanja
  • 16.00 Miehet Lohko B: Romania–Suomi Valkoinen
  • 17.00 Miehet Lohko A: Suomi Sininen–USA Valkoinen
  • 18.00 Miehet Lohko B: USA Sininen–Liettua
  • 19.00 Miehet Lohko A: Iso-Britannia–Belgia

Sunnuntai 19.1.

Liikuntahalli (naisten turnaus)

  • 09.00 Naiset sijat 7–8: USA Sininen–Suomi
  • 10.00 Naiset sijat 5–6: USA Punainen–Japani Punainen
  • 11.00 Naiset Pronssiottelu: Japani Valkoinen–Israel
  • 12.00 Naiset Loppuottelu: Venäjä–Turkki

Päätalon palloilusali (miesten turnaus)

  • 09.00 Miehet sijat 9–10: Belgia–Romania
  • 10.00 Miehet sijat 7–8: Espanja–Suomi Valkoinen
  • 11.00 Miehet sijat 5–6: Iso-Britannia–USA Sininen
  • 12.00 Miehet Pronssiottelu: USA Valkoinen–Liettua
  • 13.00 Miehet Loppuottelu: Suomi Sininen–Turkki