2020: Maalipallo (naiset)

Perjantai 17.1.

  • 09.00 Naiset Lohko X: Turkki–Suomi 7–4 (4–1)
    • Turkin maalit: Kader Celik 2, Reyhan Yilmaz 2, Sevda Altunoluk 2, Nese Mercan 1
    • Suomen maalit: Krista Leppänen 4
  • 10.00 Naiset Lohko X: USA Punainen–Japani Valkoinen 2–3 (2–2)
    • USA Punaisen maalit: Amanda Dennis 2
    • Japani Valkoisen maalit: Masae Komiya 2, Haruka Wakasugi 1
  • 11.00 Naiset Lohko Y: Venäjä–Israel 2–5 (2–3)
    • Venäjän maalit: Irina Arestova 2
    • Israelin maalit: Lihi Ben David 4, Or Mizrahi 1
  • 12.00 Naiset Lohko Y: USA Sininen–Japani Punainen 0–1 (0–0)
    • Japani Punaisen maali: Norika Hagiwara 1
  • 13.00 Naiset Lohko X: Suomi–USA Punainen 1–8 (0–5)
    • Suomen maali: Jasmin Mikkola 1
    • USA Punaisen maalit: Amanda Dennis 3, Lisa Czechowski 3, Asya Miller 2
  • 14.00 Naiset Lohko X: Japani Valkoinen–Turkki 3–1 (2–1)
    • Japani Valkoisen maalit: Haruka Wakasugi 3
    • Turkin maalit: Sevda Altunoluk 1
  • 15.00 Naiset Lohko Y: Israel–USA Sininen 9–1 (2–1)
    • Israelin maalit: Or Mizrahi 5, Lihi Ben David 4
      USA Sinisen maali: Eliana Mason
  • 16.00 Naiset Lohko Y: Japani Punainen–Venäjä 1–2 (1–0)
    • Japani Punaisen maali: Eiko Kakehata 1
    • Venäjän maalit: Natalia Makoveeva 2
  • 17.00 Naiset Lohko X: Japani Valkoinen–Suomi 9–0 (5–0)
    • Japanin maalit: Yuki Temma 5, Haruka Wakasugi 3, Masae Komiya 1
  • 18.00 Naiset Lohko X: Turkki–USA Punainen 5–1 (1–0)
    • Turkin maalit: Sevda Altunoluk 4, Nese Mercan 1
    • USA Punaisen maali: Lisa Czechowski 1
  • 19.00 Naiset Lohko Y: Japani Punainen–Israel 2–6 (0–2)
    • Japani Punaisen maalit: Eiko Kakehata 2
      Israelin maalit: Lihi Ben David 5, Or Mizrahi 1
  • 20.00 Naiset Lohko Y: Venäjä–USA Sininen 9–0 (3–0)
    • Venäjän maalit: Irina Arestova 3, Elizaveta Kemesheva 2, Anastasiia Mazur 2, Natalia Makoveeva 1, Viktoriia Leonteva 1

Lohko X:n tilanne

  1. Japani Valkoinen 3 3 0 0 15–3 9
  2. Turkki 3 2 0 1 13–8 6
  3. USA Punainen 3 1 0 2 11–9 3
  4. Suomi 3 0 0 3 5–24 0

Lohko Y:n tilanne

  1. Israel 3 3 0 0 20–5 9
  2. Venäjä 3 2 0 1 13–6 6
  3. Japani Punainen 3 1 0 2 4–8 3
  4. USA Sininen 3 0 0 3 1–19 0

Lauantai 18.1.

  • 10.00 Naiset Puolivälierä 1: Japani Valkoinen–USA Sininen 5–0 (2–0)
    • Japani Valkoisen maalit: Haruka Wakasugi 4, Masae Komiya 1
  • 11.00 Naiset Puolivälierä 2: Venäjä–USA Punainen 8–1 (7–1)
    • Venäjän maalit: Irina Arestova 7, Elizaveta Kemesheva 1
    • USA Punaisen maali: Lisa Czechowski 1
  • 12.00 Naiset Puolivälierä 3: Israel–Suomi 5–2 (3–1)
    • Israelin maalit: Or Mizrahi 3, Lihi Ben David 2
    • Suomen maalit: Krista Leppänen 2
  • 13.00 Naiset Puolivälierä 4: Turkki–Japani Punainen 9–3 (4–1)
    • Turkin maalit: Sevda Altunoluk 5, Reyhan Yilmaz 2, Gulsah Aktürk 1, Kader Celik 1
    • Japani Punaisen maalit: Eiko Kakehata 2, Norika Hagiwara 1
  • 16.00 Naiset sijat 5–8: USA Sininen–USA Punainen 2–4 (1–4)
    • USA Sinisen maalit: Marybai Huking 2
      USA Punaisen maalit: Amanda Dennis 3, Ali Lawson 1
  • 17.00 Naiset sijat 5–8: Suomi–Japani Punainen 2–3 (0–2)
    • Suomen maalit: Iida Kauppila 1, Krista Leppänen 1
    • Japanin maalit: Norika Hagiwara 3
  • 18.00 Naiset Välierä: Japani Valkoinen–Venäjä 1–3 (0–1)
    • Japani Valkoisen maalit: Haruka Wakasugi 1
    • Venäjän maalit: Elizaveta Kemesheva 2, Natalia Makoveeva 1
  • 19.00 Naiset Välierä: Israel–Turkki 1–2 (1–0)
    • Israelin maali: Lihi Ben David 1
    • Turkin maalit: Sevda Altunoluk 2

Sunnuntai 19.1.

LIIKUNTAHALLI (NAISTEN TURNAUS)

  • 09.00 Naiset sijat 7–8: USA Sininen–Suomi 6–4 (4–2)
    • USA Sinisen maalit: Shavon Lockhardt 6
    • Suomen maalit: Krista Leppänen 4
  • 10.00 Naiset sijat 5–6: USA Punainen–Japani Punainen 3–1 (2–1)
    • USA Punaisen maalit: Amanda Dennis 2, Lisa Czechowski 1
    • Japani Punaisen maali: Norika Hagiwara 1
  • 11.00 Naiset Pronssiottelu: Japani Valkoinen–Israel 2–3 (1–2)
    • Japani Valkoisen maalit: Haruka Wakasugi 1, oma maali 1
    • Israelin maalit: Lihi Ben David 3
  • 12.00 Naiset Loppuottelu: Venäjä–Turkki 4–3 (4–2)
    • Venäjän maalit: Irina Arestova 3, Elizaveta Kemesheva 1
    • Turkin maalit: Sevda Altunoluk 3